חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 16:54 זריחה: 5:55 ט' בחשון התשפ"א, 27/10/20
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

שבועות
מן המעיין


מאת: הרב אליעזר ברוד
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1169 - כל המדורים ברצף
האירוע ששינה את העולם
יש חדש
עוצמת הגילוי כגודל הירידה
שבועות
כך עובדים
עסקת החיים
רמה חדשה בתורה
כשהמוחין מאירים
הטייס המיסיונר חזר הביתה
חלבי או בשרי?

כל יום חג

"ועשית חג שבועות" (דברים טז,י). שבועות מייצג את ימות השבוע, וחג-השבועות פירושו שצריכים להפוך את השבוע לחג; שימות החול ייעשו ליום-טוב. הדרך להגיע לכך היא על-ידי ספירת העומר – כאשר עושים שכל יום יהיה יום שלם, ימות החול נעשים לימי חג.

(אדמו"ר הזקן)

שמחה ופנימיות

הרבי הריי"צ מליובאוויטש היה מאחל לקראת חג-השבועות שתהיה "קבלת התורה בשמחה ובפנימיות". לימוד התורה וקיום המצוות כרוכים לעיתים בניסיונות ובקשיים, ועל-ידי השמחה מצליחים לגבור על כל הקשיים. כמו-כן קיום התורה והמצוות צריך להיות בפנימיות – בכל פנימיות עצם הנפש.

(לקוטי שיחות)

קבלה מתמדת

חג השבועות נקרא זמן 'מתן תורתנו' ולא זמן 'קבלת תורתנו'. מפני שמתן התורה אכן היה פעם אחת, לפני אלפי שנים, אבל זמן קבלת התורה אינו קשור למועד אחד מסויים, אלא יהודי חייב בקבלת התורה בכל יום ויום.

(חידושי הרי"ם)

קבלה מדורגת

נתינת התורה הייתה לכל עם-ישראל בשווה, אבל קבלת התורה אינה שווה אצל כולם. כל אחד ואחד מקבל את התורה לפי ערכו ועל-פי השגותיו. לכן חג-השבועות נקרא זמן 'מתן תורתנו' ולא זמן 'קבלת תורתנו'.

(רבי מנחם מנדל מקוצק)

שבועה הדדית

'שבועות' גם מלשון שבועה. כשניתנה התורה נשבעו השם יתברך וכנסת ישראל שבועה הדדית: אנו נשבענו לריבון-העולם שלא נחליף אותו באלוקים אחרים, והוא נשבע לנו שלא יחליף אותנו בעם אחר.

(טור ברקת לבעל אור החיים)

ליבת האש

פעם אחת ישבו חסידים בערב חג-השבועות ושוחחו ביניהם על מה שצריך לבקש מה' יתברך בליל שבועות. כשלא הגיעו לעמק השווה שאלו את פי כ"ק האדמו"ר האמצעי מליובאוויטש. השיב להם: "הייתי מתברך שתהיה לי ליבת האש של מתן תורה".

שמחת הכניסה ל'חדר'

חג-השבועות, מלבד שהוא יום-טוב, מועדים לשמחה, יש בו עוד שמחה – שמחת מצווה, שכן בני-ישראל קיבלו בו את התורה. כשם שעושים שמחה כשמכניסים ילד ל'חדר' ללמוד תורה, כך יש לשמוח בחג-השבועות, כשבני-ישראל נכנסו ל'חדר' לקבל את התורה.

(לקוטי שיחות)


   

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)