חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 18:29 זריחה: 6:34 ט' בתשרי התשפ"א, 27/9/20
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

צדיקים
מן המעיין


מאת: הרב אליעזר ברוד
מדורים נוספים
שיחת השבוע 1212 - כל המדורים ברצף
לא לוותר על 'הבן החמישי'
יש חדש
הלילה היחיד שבו אומרים הלל
צדיקים
רקע יהודי
מילים מדוייקות
אמונה לוהטת
הכרח לזרז
המפתח של שדרות אצל הרבי
מידה וזמן למצוות הסדר

רואה ושומע

הצדיק רואה ומכיר את העולמות העליונים, ואילו על העולם הזה הוא צריך לשמוע; אבל האדם הפשוט רואה ומכיר רק את העולם הזה, ואילו על העולם הבא עליו לשמוע.

(רבי משה מקוברין)

ד' אמות של צדיק

מי שאין בו טמטום הלב, הנה בעמדו בארבע אמותיו של הצדיק, הוא מתמלא בושה. וכאשר הוא שומע אִמרת התעוררות, הוא בוכה בהתעוררות פנימית.

(לקוטי דיבורים) 

השפעת ראייה

מי שזכה לראות צדיק, ובפרט מי שזכה לדבר עמו, השפעה 'מקיפה' זו יכולה לפעול ישועות באיש ההוא ובבני-ביתו, וגם אם לפעמים יתמהמה – חכה לו.

(הרבי הריי"צ מליובאוויטש)

תמיד רבי

כשאומרים 'החייט ישן' או 'הסנדלר ישן', אין זה מדוייק, כי בעת שנתו אין האדם עוסק במלאכתו והחייט אינו חייט והסנדלר אינו סנדלר; אבל כשאומרים 'הרבי ישן', זו אמירה מדוייקת, כי גם בשנתו רבי הוא רבי.

(רבי יצחק מוורקי)

כוח המחשבה

מחשבה זרה נוגעת עד עולם המחשבה. כשחושבים על צדיק הנמצא בעולם האמת, מזדככת מחשבה זו בעולם המחשבה ונדבקת בדופנות היכלו של אותו צדיק. לאחר מכן מתעברת הארה מנשמת הצדיק בבעל המחשבה הזכה הזאת, והדבר מסייעו ברוחניות ובגשמיות.

(הרבי המהר"ש מליובאוויטש)

סיפורי צדיקים

פעם אחת עבר החוזה מלובלין ליד בית-המדרש וראה אור גדול בוקע ממנו. סבור היה שיושבים שם יהודים ומכוונים ייחודים עליונים או לומדים תורה לשמה. כשנכנס, מצא שני יהודים מספרים בשבחי צדיקים.

נפש אלוקית גלויה

מצינו בצדיקים גדולים שלא ראו מה שלא רצו לראות ולא שמעו מה שלא רצו לשמוע, וזאת מפני התנגדותה של הנפש האלוקית, שאינה רוצה לראות ולשמוע דברים שאינם ראויים לה. 

(ספר המאמרים תרנ"ד)

יום הולדת חסידי

היו חסידים שראו את יום בואם אל הרבי בפעם הראשונה כ'יום הולדת'. מסופר על אחד החסידים שמדי שנה בשנה היה נשאר ער באותו לילה שבו בא לליובאוויטש בפעם הראשונה, והיה מכוון להניח תפילין באותה שעה בבוקר שבה נכנס לחדר אדמו"ר ה'צמח-צדק' בפעם הראשונה.

(היום יום)


   

     
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)